Aktualności

 • Ważna bieżąca wiadomość!

  Ważna bieżąca wiadomość!

  Szanowni Państwo,W naszym gabinecie rejestrujemy wizyty przez telefon na konkretną godzinę.Prosimy osoby, które przed umówioną wizytą zachorowały (również na opryszczkę) o odwołanie wizyty z odpowiednim wyprzedzeniem.

  Czytaj więcej

 • Uwaga na amalgamaty!

  Uwaga na amalgamaty!

  Czy nie czas wymienić stare wypełnienie amalgatowe? Najnowsze badania wskazują na możliwość uwalniania się toksycznej rtęci z amalgamatów podczas korzystania z aparatów do rezonansu magnetycznego wysokiej mocy.

  Czytaj więcej

 • Podziękowania za Wasze głosy

  Podziękowania za Wasze głosy

  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy głosowali na moją kandydaturę na Stomatologa Roku 2018 w plebiscycie HIPOKRATES 2018. Dzięki Wam uzyskałam 142 głosy – to drugi wynik w Bielsku-Białej i powiecie bielskim! pozdrawiam Gabriela Sołtyse

  Czytaj więcej

 • Początki protez

  Początki protez

  Gdzie robiono najlepsze protezy dentystyczne?Między V a II w. p.n.e. w Toskanii, Umbrii i Lacjum działali znakomici etruscy dentyści. Specjalizowali się oni między innymi w produkcji protez.Elementy mocujące wykonywali ze złota, a zęby pochodziły od zmarłych lub od bydła.Na sztuczne zęby z porcelany trzeba było czekać do XVIII wieku. (z encyklopedii PWN)

  Czytaj więcej

 • Próchnica – stary problem

  Próchnica – stary problem

  Porządkując kiedyś rupiecie na strychu znalazłam pudło z jakimiś zapomnianymi książkami. Sięgnęłam po jedną z nich. Na pożółkłej okładce rycina szczęki. Poniżej mniejszą czcionką „Rok wydania 1932 – tłoczono w drukarni urzędniczej Lwów Zielona”. Jako dentystka nie mogłam się oprzeć, by nie przejrzeć jej dokładniej… Na stronie o próchnicy czytam „Dokładne badania wykazały, że u …

  Próchnica – stary problem Czytaj więcej »

  Czytaj więcej

Scroll to Top